جهت استعلام رایگان و نیز پرداخت مبلغ طرح ترافیک، کافیست یک بار شماره پلاک خود را در اپلیکیشن پِی‌پاد وارد نموده، سپس با کلیک بر روی شماره پلاک ثبت شده، تمامی بدهی‌های خود را مشاهده نمائید.
در اپلیکیشن پِی‌پاد ، مشاهده تعداد تردد مجاز مصرف شده در هر فصل و همچنین تردد در محدوده اصلی طرح ترافیک امکان پذیر است. کاربران می توانند، پس از مشاهده رایگان مبلغ بدهی خود، به راحتی نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

ساعت طرح ترافیک شهر تهران

ساعت تردد در محدوده طرح ترافیک تهران و محدوده آلودگی هوا (یا همان طرح زوج و فرد سابق)، دچار تغییراتی شد. این طرح در روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۸ و روزهای پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۱۳ بعد از ظهر (همان زوج و فرد سابق) در تهران اجرا می‌گردد. با این تفاوت که در روزهای پنج‌شنبه طرح محدوده ترافیک اجرا نمی‌شود.
شایان ذکر است روزانه بعد از ساعت ۱۴:۳۰ یک خروج رایگان برای شهروندان در نظر گرفته شده است.

طرح ترافیک

دانلود اپلیکیشن پِی‌پاد

اپلیکیشن پِی‌پاد را می توانید با روش های زیر دانلود کنید

 جهت دریافت اپلیکیشن QR کد را اسکن نمایید .

 عدد ۵ را به شماره ۳۰۰۰۰۸۲۸۹ ارسال نمایید .

 از طریق پیامک لینک دانلود را دریافت نمایید.

 از طریق استورهای معتبر

کاربر گرامی، اگر نسخه iOs شما کمتر از ۱۳.۱ است از نسخه PWA استفاده نمایید.

سهمیه طرح ترافیک

هر خودرو پلاک تهران سهمیه ۲۰‌روزه و هر خودرو پلاک شهرهای دیگر سهمیه ‌۱۵روزه برای حضور در محدوده دوم یا محدوده طرح آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) ، در هر فصل را دارد. با حضور در این محدوده، از سهمیه ۲۰روزه هر خودرو در هر فصل، کسر می شود. پس از آن خودرو امکان تردد در تمام نقاط شهر حتی محدوده طرح ترافیک را بدون پرداخت وجه اضافی دارد.
همان طور که در بالا اشاره گردید، تعداد ترددهای فصلی در اپلیکیشن پِی‌پاد قابل مشاهده است.
همچنین در صورتی که سهمیه ۲۰‌روزه ورود به طرح زوج و فرد مجاز، برای افراد با خودروهای پلاک تهران ( ۱۵ روزه برای مسافرانی که با پلاک شهرهای دیگر در تهران تردد می نمایند)، قبلا استفاده شده باشد فرد پس از هر بار تردد در این محدوده باید با مراجعه به اپلیکیشن پِی‌پاد، اقدام به پرداخت عوارض تردد خود نماید.

محدوده طرح ترافیک

محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان‌های شریعتی و ۱۷شهریور محدود می شود. از سوی دیگر طرح جدید کنترل آلودگی هوا از لحاظ محدوده جغرافیایی، همان محدوده طرح زوج و فرد قدیم است. مرزهای طرح آلودگی هوای تهران از شمال به بزرگراه همت (از تقاطع امام علی(ع) تا تقاطع شهید چمران)، از سمت جنوب به بزرگراه بعثت (از تقاطع امام علی (ع) تا تقاطع شهید نواب)، از سمت شرق به بزرگراه امام علی(ع)، از تقاطع شهید همت تا تقاطع بعثت) و از سمت غرب به بزرگراه شهید چمران (از تقاطع شهید همت تا تقاطع بعثت) محدود می شود.

 

همچنین برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو ویا عوارض آزادراه میتوانید از طریق اپلیکیشن پی‌پاد اقدام کنید.

سوالات متداول

#جشنواره
#کیف پول
#طرح ترافیک
#سهام عدالت
#خدمات شهروندی
فهرست