امروزه ارائه خدمات مختلف به کمک فناوری‌های جدید به‌آسانی و با کیفیت‌ بهتری انجام می‌شود. این فناوری‌ها در بیشتر حوزه‌ها از جمله خدمات شهری مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. کارت شهروندی از خدمات جدید حوزه شهری است که جهت ارائه خدمات متنوع برای همه شهروندان در بستری یکپارچه و جامع تهیه شده است. این کارت‌ها در قالب کیف پول الکترونیکی برای پرداخت‌های خرد ارائه شده‌اند؛ اما بعداز چندین بار استفاده، موجودی آن صفر می‌شود و شارژ کارت شهروندی باید انجام شود. در این مقاله ضمن بررسی مزایا و خدمات کارت شهروندی، نحوه شارژ من کارت مشهد و شارژ شهروند کارت قزوین به کمک اپلیکیشن پی‌پاد ارائه می‌شود؛ پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

مزایای کارت شهروندی چیست؟

کارت شهروندی علاوه‌بر این‌که برای شهروندان آرامش و راحتی را به‌همراه دارد؛ به مدیران شهری کمک می‌کند تا برای خدمات شهری برنامه‌ریزی بهتری داشته باشند. این تنها فقط یک مورد از مزایای کارت شهروندی بود؛ از مزایای دیگر آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• جلوگیری از اتلاف وقت شهروندان
• کاهش آلودگی‌های بهداشتی ناشی از ردوبدل پول
• دریافت مبلغ عادلانه برای خدمات شهری
• حل مشکل برگشت باقی‌مانده پول خرد مسافر
• نظارت دقیق‌تر روی درآمدهای روزانه
• تعیین کرایه براساس پارامترهای مشخص
• امکان تجزیه‌وتحلیل داده‌ها برای خدمات شهری بهتر

با خدمات کارت شهروندی آشنا شوید

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که با کارت شهروندی می‌توان از چه خدمات شهری استفاده کرد؟
درحال حاضر در برخی از شهرهای ایران از کارت شهروندی فقط در ناوگان حمل‌‍ و نقل درون‌شهری می‌توان استفاده کرد.

شارژ کارت شهروندی مشهد و قزوین
شارژ کارت شهروندی مشهد و قزوین در پی پاد

دانلود اپلیکیشن پِی‌پاد

اپلیکیشن پِی‌پاد را می توانید با روش های زیر دانلود کنید

 جهت دریافت اپلیکیشن QR کد را اسکن نمایید .

 عدد ۵ را به شماره ۳۰۰۰۰۸۲۸۹ ارسال نمایید .

 از طریق پیامک لینک دانلود را دریافت نمایید.

 از طریق استورهای معتبر

کاربر گرامی، اگر نسخه iOs شما کمتر از ۱۳.۱ است از نسخه PWA استفاده نمایید.

شارژ کارت شهروندی را چگونه انجام دهیم؟

برای بهره‌مندی از خدمات شهری بعداز تمام‌شدن موجودی کارت شهروندی، آن‌ را باید شارژ کرد. برای شارژ کارت شهروندی روش‌های مختلفی وجود دارد. برای مثال می‌توانید از ایستگاه‌ها شهروندی، خودپردازها استفاده کنید.
اما یک روش آسان و سریع برای شارژ کارت شهروندی، استفاده از اپلیکیشن پرداخت بانک پاسارگاد (پی‌پاد) است. شما به کمک پی‌پاد، در کمترین زمان، می‌توانید شارژ من کارت مشهد و شارژ شهروند کارت قزوین را انجام دهید. البته در آینده‌ای نزدیک امکان استفاده از این خدمت برای شهروندان دیگر شهرهای کشور هم فراهم خواهد شد. البته ناگفته نماند برای استفاده از خدمات کارت شهروندی در اپلیکیشن پی‌پاد، باید گوشی شما از فناوری سخت افزاری NFC پشتیبانی کند. این فناوری قابلیت جدیدی است که برای برقراری اتصال امن بین دو دستگاه که فاصله نزدیکی قرار دارند، استفاده می‌شود.

شارژ من کارت مشهد را راحت‌تر از قبل انجام دهید

من کارت مشهد، توسط شهرداری مشهد ارائه شده است. این کارت برای پرداخت هزینه حمل‌ونقل از قبیل قطار شهری، اتوبوس مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مشکلاتی که شهروندان مشهدی در هنگام استفاده از من کارت دارند، شارژکردن آن است. اپلیکیشن پی‌پاد، شارژ من کارت را برای شهروندان مشهدی راحت‌تر از قبل کرده است. برای شارژ من کارت مشهد مراحل زیر را باید انجام دهید:

۱) وارد اپلیکیشن پی‌پاد شوید و گزینه کارت شهروندی را انتخاب کنید.

۲) در پنجره بازشده روی من کارت مشهد ضربه بزنید.

۳) در مرحله سوم خرید شارژ را انتخاب کنید.

– برای ورود به این مرحله بایدNFC  تلفن همراه شما روشن باشد. اگر تلفن همراه شما به این فناوری مجهز نباشد، امکان استفاده از این قابلیت وجود ندارد.

۴) در این مرحله یکی از بسته های شارژ مدنظرتان را انتخاب کنید.

۵) در مرحله آخر، گزینه پرداخت را بزنید و عملیات را نهایی کنید.
– اگر در این مرحله کیف پول پی‌پاد شما در حد بسته شارژ انتخابی موجودی داشته باشد از آن کسر می‌شود و در غیراینصورت به درگاه پرداخت بانکی متصل خواهید شد.

۶) پس از پرداخت وجه، باید من کارت را به‌صورت افقی و ثابت پشت تلفن همراه خودتان (نقطه اتصال NFC) نگه دارید که شارژ مد نظر به کارت، منتقل شود.

– در این مرحله به هر دلیلی مانند قطع اتصال اینترنت، تاخیر در قراردادن من کارت پشت گوشی، ثابت نگه‌نداشتن من کارت و … شارژ مد نظر به من کارت منتقل نشد، باید در منوی اصلی من کارت روی گزینه لیست شارژها کلیک کنید و از آن قسمت ادامه مراحل را انجام دهید.

لازم به ذکر است سقف موجودی من کارت ۵۰.۰۰۰ تومان است ، بطور مثال اگر موجودی من کارت شما ۲۶.۰۰۰ تومان باشد ، امکان انتقال شارژ ۲۵.۰۰۰ تومانی به کارت مقدور نیست.

شارژ شهروند کارت قزوین را بدون مراجعه حضوری انجام دهید

شهروند کارت قزوین به‌عنوان اولین کارت الکترونیک پرداخت خرد شهری در قزوین معرفی شد. این کارت برای استفاده از آسان از ناوگان حمل‌ونقل شهری قزوین مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای شارژ شهروند کارت قزوین با استفاده از اپلیکیشن پی‌پاد به‌صورت زیر عمل کنید:

۱) بعداز وارد‌شدن به اپلیکیشن پی‌پاد گزینه کارت شهروندی را بزنید.

۲) در پنجره جدید شهروند کارت قزوین را انتخاب کنید.

۳) روی گزینه خرید شارژ ضربه بزنید.

۴) در این مرحله یک مبلغ را انتخاب کنید.

۵) در آخر روی گزینه پرداخت ضربه بزنید و هزینه را پرداخت کنید.

استعلام موجودی کارت شهروندی با اپلیکیشن پی‌پاد

زمانی‌که شما از کارت شهروندی استفاده می‌کنید؛ گاهی لازم است از موجودی آن استعلام بگیرد. این کار به شما کمک می‌کند مدیریت بهتری روی کارهای روزانه خودتان داشته باشید. اپلیکیشن پی‌پاد، علاوه‌بر شارژ کارت شهروندی، قابلیت استعلام آن را هم دارد. برای استعلام کارت شهروندی من کارت مشهد یا شهروند کارت قزوین مراحل زیر را طی کنید:

۱. وارد اپلیکیشن پی‌پاد شوید و روی گزینه کارت شهروندی ضربه بزنید.
۲. از بین من کارت مشهد یا شهروند کارت قزوین یکی را انتخاب کنید.
۳. در قسمت بازشده گزینه موجودی را بزنید.
۴. در این مرحله باید کارت شهروندی را در مقابل گوشی قرار دهید تا موجودی آن نشان داده شود.

کارت شهروندی جایگزین کیف پول شماست

کارت شهروندی خدمتی جدید از شهرداری‌ها برای ارائه خدمات شهری به شهروندان است. این کارت علاوه‌بر ناوگان حمل‌ونقل شهری، می‌تواند در بیشتر مراکز مانند مکان‌های ورزشی، موزه، فرهنگی و … مورد استفاده قرار گیرد. بعداز استفاده از چندین خدمت شهری استعلام و شارژ کارت شهروندی ضروری است. اپلیکیشن پی‌پاد این کار را برای شما آسان کرده است و تنها با چند مرحله ساده می‌توانید استعلام شارژ من کارت مشهد و شهروند کارت قزوین را انجام دهید.

سوالات متداول

#جشنواره
#کیف پول
#طرح ترافیک
#سهام عدالت
#خدمات شهروندی
فهرست
شارژ من کارت مشهد